Dove Hair Series Deneyimi

Dove Hair Series Deneyimi

Herkese merhaba,
Sizi bilmem ama açıkçası ben bayılıyorum kim hangi şampuanı kullanıyor, hangi bakımı uyguluyor diye interneti kurcalamaya. :) Sizden gelen sorulara istinaden bende saç bakım rutinimi yazmaya karar verdim. Eğer siz de kendi saçlarıma hangi şampuanı, hangi bakım kremini vs, uyguluyorum diye merak ediyorsanız işte bu post tam size göre :)
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki çok uzun zamandır ( yaklaşık 8 sene) saçıma hiçbir boya&kimyasal uygulama yaptırmıyorum. Lakin yaptırmamak, harika ya da muhteşem saçlara sahipsiniz anlamına gelmiyor. Takviye olarak mutlaka saçınıza uygun şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmanız gerekiyor. Çünkü fön, saça uygulanan işlemler, şehrin kaosu, stres derken günümüz şartlarına maruz kalan saçlar kuruyor ve matlaşıyor. Günün sonun da ise ince telli, hacimsiz ve sürekli elektriklenen saçlar yakanızı bırakmıyor. Siz de benim gibi kuru ve matlaşan, eski canlılığını kaybeden saçlar gibi aramalarla saçlarınızı nasıl canlandıracağınızı araştırmaya başladıysanız ‘Dove Advanced Hair Series’den yeni keşfim Pure Care Dry Oil serisi ile gerçekleştirdiğim saç bakım ritüelim tam size göre. Öncelikle Saç bakım rutinime, sabahları duşta serinin şampuanını kullanmakla başlıyorum. Serinin içeriğinde yer alan Hindistan Cevizi, Badem ve Afrika Makadamya yağları ile (Makadamya yağı saçların rengini, parlaklık ve derinliğini arttırır, uv ışınlarından ve günümüzün olumsuz hayat şartları gibi faktörlerden korur.) düzenli kullanımda saçlarınız parlak, hacimli, ışıl ışıl ve yumuşacık bir görünüme kavuşuyor. Saçlarım çok ince telli olduğu ve dolayısıyla çabuk karıştığı için saç bakım rutinime serinin tamamlayıcısı olan saç bakım kremi ile devam ediyorum. Çok az miktarda da olsa saç uçlarıma sürüyor ve iki dakika bekleterek duruluyorum. Biliyorsunuz ki saç kremleri genelde saçı ağırlaştırıyor fakat Dove Pure Care saç kremi saçı ağırlaştırmadan bakım yapıyor, yağlandırmadan ipeksi saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Saç bakım rutinime ise son olarak, serinin kuru yağ özelliği taşıyan saç bakım yağı ile devam ediyorum. Duş sonrası ıslak saça uyguladığım bu bakım yağı, yağlı hissi bırakmadan hemen emiliyor. Tabi şöyle de bir gerçek var ki, saç kremini kullandıysam yağa gerek duymuyorum ama serinin saç kremini kullanmadıysam, fındık büyüklüğünde yağı avucuma alarak saç uçlarıma mutlaka iyice yediriyor sonra da fön makinasıyla kurutuyorum. Bana göre ısı ile yağ saçlara iyice nüfuz ediyor, ettiği içinde dış etkenlere karşı saçınızda bir kalkan etkisi yaratıyor. Böylece saçlarınız kolay kolay kırılmıyor.
Sonuç mu, ellerimle dokunmaktan keyif aldığım, yumuşacık ve elektriklenmeyen, parıl parıl parlayan ipeksi saçlar. İşte yeni keşfim ‘Dove Pure Care Dry Oil Serisi ile sabah saç bakım rutinim bu şekilde! :)
Peki son zamanlarda sizce de saçlarım harika görünmüyor mu? :)
Yepyeni bir postta görüşmek üzere,
Sevgiler,
Fulya.

IMG_4161 IMG_4160 IMG_4162