#perfectweekendwithkayakapı / Cappadocia

#perfectweekendwithkayakapı / Cappadocia

Herkese merhaba!:)

Sevgili dostum ‘Kubilay Sakarya’ ile yürüttüğümüz #perfectweekend projesinin son rotası ‘Kayakapı Premium Caves Kapadokya’ idi. #perfectweekendwithkayakapı etiketiyle instagram hesaplarımız üzerinden paylaştığımız çoğu fotoğrafa eminim denk gelmişsinizdir. Eylül ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu büyüleyici gezinin yazısını ne yazık ki biraz geciktirmiş bulunmaktayım. Nedeni ise yaşanmış onca anı ve güzellikleri bir kaç satıra sığdıramayacak olmamdan kaynaklandı. Ama sonunda bu enfes tecrübeyi sizlerle paylaşıyorum!:) Her #perfectweekend projesi öncesi bizi mutlaka bir heyecan sarar. Yine aynı duygular içerisinde yola çıkmış ve yıllar sonra Kapadokya’ya gitme heyecanı sarmıştı tüm ekibimizi. Ankara üzerinden gerçekleştirdiğimiz bir kaç saatlik yolculuk sonunda ‘Kayakapı Premium Caves Kapadokya’ya ulaşmış, bizi kapıda karşılayan Duygu hanımın güler yüzlü, sıcak karşılaması ise tüm yorgunluğumuzu unutturmaya yetmişti.

Bu Şehir Sihirli!

Kayakapı Premium Caves’e ayak bastığım andan itibaren nefesim kesilmiş, adeta büyülenmiş gibiydim. Bildiğiniz otellerden veya herhangi bir otel konseptinden oldukça farklıydı. Aslında burası ‘Kayakapı’ mahallesi idi. Hatta asırlar önce insanların yaşadığı, ayak bastığınız her yerden yaşanmışlık akan ve mağara evlerden oluşan gerçek bir mahalleydi. Sanırım Kayakapı’nın tarihçesini buradan birkaç satırla anlatmam mümkün olmayacak lakin siz merak ederseniz www.kayakapi.com adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Biz, mağara evlerden biri olan ‘Halil Soğuk’ evinde kaldık. Burada her bir oda ismini daha önce yaşamış gerçek sahiplerinden almış. Şuan ise ‘Unesco Dünya Mirası’ listesinde olan Kayakapı’da, doğal yapının korunarak inşa edildiği odaların her biri farklı özelliklere sahip. Kapadokya’nın havasından mı suyundan mı artık bilinmez gittiğimiz andan itibaren sanki başka bir dünyada hissettik kendimizi. Hatta açıkça söyleyebilirim ki, uzun zamandır kendimi bu kadar iyi hissettiğimi hatırlamıyorum. Çalışanların güler yüzlü, samimi ve içten olduğu ve kaliteli hizmet anlayışının misyon edildiği Kayakapı’dan emin olun ayrılmak istemeyeceksiniz. (Kubilay ile Kayakapı’dan bir yer hatta daha kullanıma açılmamış inşası süren evlerden bir tanesini de kendimize istediğimiz doğrudur!:) Gündüzleri keşif yapmak için otelden ayrıldığımızda bir çok yeri görme  ve sizin için bol bol fotoğraf çektirme imkanımız oldu. Tabi günün sonunda ise ‘Kayakapı’nın muhteşem atmosferinde spa ve hamam keyfi ile tüm yorgunluklar atıldı. Geriye ise sadece enfes yemekleri tatmak kalmıştı ki sevgili ‘Yakup Dinler’in içten ev sahipliği ile kaldığımız süre boyunca gurme yemekler ve enfes şaraplar denedik. Tabi sadece yemek yemekle kalmadık bir de ‘Royal Balloon’ ile bulutların üstünde Kapadokya’yı keşfe çıktık. ‘Alice Harikalar Diyarında’ gibi hissettiğim bu tecrübeyi bir kaç satırla anlatmak niyetinde değilim, o yüzden maalesef bir sonraki postu beklemek zorunda kalacaksınız!:)

Yaşanan her güzelliğin sonu olduğu gibi, #perfectweekendwithkayakapı ‘nın da sonuna gelmiştik. Dönüş vakti gelip çattığında, ayrılacak olmamızdan dolayı biraz hüzünlü olsak ta, güzel anılar biriktirmiş olmanın verdiği mutlulukla döndük Ankara’ya. O anlardan ise geriye, baktığımızda yüzümüzü gülümseten fotoğraflar kaldı…

Şimdi o fotoğraflara keyifle göz atmanız dileğiyle…

Teşekkürler ‘Kayakapı’.

fotoğraf (5)fotoğraf 1 (7)22fotoğraf 2 (5) fotoğraf 1 (3) fotoğraf 1 (2) fotoğraf 3 (1) fotoğraf (4) fotoğraf fotoğraf (2) unnamed (1) fotoğraf (3) Processed with VSCOcam with lv03 preset fotoğraf (7)fotoğraf 2 (4)unnamed (4) fotoğraf 2 (3)fotoğraf 1 (6)